Asics je japonský výrobce obuvi, sportovních potřeb a sportovního oblečení. Jak nejnovější informace tvrdí, tak tato společnost zakoupila běžeckou platformu Runkeeper, a to zřejmě proto, aby udržela krok s rivaly, jako jsou Adidas, Nike a Under Armour.

Prozatím nicméně není známa cena akvizice této aplikace, jež se může pochlubit více než 40-ti miliony uživateli měsíčně.

Jason Jacobs, zakladatel Runkeeperu, se ohledně koupě a budoucnosti firmy svěřil v rozhovoru pro Medium:

„Když se nyní podíváme kupředu, zdá se být předem jasné, že fitness značky budoucnosti nebudou pouze vyrábět fyzické produkty, ale poskytnou svým zákazníkům cestu, která je bude neustále držet namotivované a maximalizuje jejich zážitek ze sportu.“

„Spojením digitální fitness platformy a fyzických produktů světové úrovně můžete stvořit úplně nový druh fitness značky, jež má hlubší a důvěrnější vztah se svými zákazníky a může s nimi jednat omnoho osobitější cestou.“

Pravdou je, že většina dnešních velkých sportovních společností chce vlastnit svoji digitální platformu na data a zároveň tak potenciální marketingový dosah na miliony běžců, jak jsme to již mohli vidět u Adidasu, který minulý rok zakoupil Runtastic za 9 miliard korun.

Jacobs v rozhovoru nakonec dodal také to, že se v blízké době pravděpodobně nic zásadního ve firmě nezmění. To ale nemění nic na tom, že se Asicsu otevírají nové dveře, k tomu, aby v budoucnu posunul sportovní zážitek na další level.

zdroj: wareable.com