Alcatel na CES v minulém roce rozhýbal velké vody, když oznámil své debutové chytré hodinky Alcatel OneTouch Watch. Nicméně pro tentokrát se společnost rozhodla, udržet věci jednoduchými – na CES 2016 tedy přichází dětské chytré hodinky s názvem CareTime.

Není žádnou novinkou, že dětská nositelná zařízení jsou v poslední době velkým byznysem. Jsou tady zajímavé kousky, jako Filip 2, SAFE Kids Paxie Band, několik od LG a v minulém týdnu se navíc připojily i DokiWatch – všechna tato zařízení poskytují digitální monitorování a sledování fitness aktivit zároveň.

Alcatel CareTime poskytují 2G a GPS připojení. Uložit si do nich můžete až 10 kontaktů pro SMS a 5 kontaktů na volání. Se zmíněnou GPS a příslušnou mobilní aplikací můžete rovněž nastavit bezpečnou zónu pohybu svého dítěte, a při případném překročení určené hranice budete ihned upozorněni.

Celé zařízení je navrhnuto tak, aby jej snadno zvládaly ovládat 5-ti až 9-ti leté děti. Hodinky budou k dispozici ve dvou barevných variantách, s výdrží baterie okolo 4 dnů.

Ceny prozatím sice nejsou známy, ale vydání je již naplánováno někdy na duben.

zdroj: www.wareable.com