3G chytré hodinky pro děti dnes již zdaleka nejsou novou věcí. Jsou tady zajímavé kousky, jako Filip 2, SAFE Kids Paxie Band a potom několik i od LG – všechna tato zařízení poskytují digitální monitorování a sledování fitness aktivit zároveň. Nicméně DokiWatch, které se zrovna chystají na Kickstarter, mají být dle všeho úplně nejpokročilejšími hodinkami s tímto zaměřením.

DokiWatch přicházejí s Bluetooth, GPS, Wi-Fi a 3G připojením, jež umožňuje volání (včetně videohovorů, díky zabudované videokameře) a SMSkování, dále také monitorování lokací, nastavení střežených zón a SOS alarmy. Rodiče pak mohou zůstat se svými dětmi v kontaktu pomocí příslušné mobilní aplikace.

Pokud se podíváme na stranu fitnessovou, tak hodinky obsahují hru na styl Tamagotchi, aby děti zůstaly v pohybu. DokiPet nastavuje cíle, což by mělo uživatele motivovat a udržet fit, s tím, že nechybí ani odznaky a ocenění, založené na statistikách z akcelerometru

Hodinky běží na upraveném operačním systému Android 4.4 a mají barevný 1,22-palcový dotykový displej.

„Nápad na DokiWatch jsem dostal, když jsem nakupoval se svou neteří.“ vysvětlil Casper Chien, zakladatel a ředitel Doki Technologies. „V jednu chvíli je vedle mě a najednou ji nemohu najít. Uvědomil jsem si, že je potřeba zařízení, které by napomohlo k lepší komunikaci s dětmi a umožnilo, najít je kdykoliv a kdekoliv.“

Kampaň na Kickstarteru startuje 4. ledna a DokiWatch si přes ni budete moci pořídit za 99 dolarů. Jinak je maloobchodní cena předběžně stanovena na 179,99 dolarů.

Dětsky zaměřená sledovací zařízení se stávají velkým hitem. Není to přeci tak dávno, co jsme Vás informovali o tom, že čínských dětských hodinek XTC Y01 se prodalo v období mezi červencem a zářím minulého roku více, než těch od Samsungu.

zdroj: www.wareable.com