Vynikající nápad: Chytré hodinky, které se tak vůbec netváří

Na trh dorazily další chytré hodinky, které jsou elegantní a nevypadají jen jako mohutný počítač na zápěstí.

Hodinky jsou od firmy Witworks, jejich název je Blink. Mají minimalistický vzhled a připomínají staré hodinky od Movado. Jsou vyrobené z klasických materiálů, které byste u chytrých hodinek čekali.

Blink obsahují AMOLED displej, který je chráněn vrstvou Gorilla Glass 3. Hodinky dále nesou také vestavěný reproduktor a 1GB RAM. Navíc běží na vlastním operačním systému, zvaném Marvin OS, který je založený na Androidu. 

Zatímco vám Blink nabídnou méně funkcí, než třeba Apple Watch, jsou tyto hodinky s tradičním kruhovým tvarem omnoho atraktivnější. Jejich obrovskou výhodou je životnost baterie. Výrobce slibuje až 2 dny, což je velmi pěkné číslo, vezmeme-li v potaz výdrž pouhých 18 hodin u Apple Watch. Hodinky lze spárovat jak s iOS, tak Android telefony. Velikost úložiště je pak 8GB. home_slide_2_1024x1024

Díky svému 9-osovému pohybovému čidlu dokáží hodinky Blink sledovat vaše kroky a vzdálenost, a tím pádem jsou schopny i určit vaše spálené kalorie.

V maloobchodech by tyto hodinky měly vyjít asi na 188 dolarů (4 700 Kč), ovšem pokud si je předobjednáte na internetových stránkách společnosti, můžete je obdržet i za méně než 38 dolarů (1 000 Kč). První várka hodinek by měla být dostupná již letos v listopadu. Smutnou zprávou je, že prodeje budou určeny nejprve pro indický trh.

zdroj: tomsguide.com

Autor příspěvku: