Dlouhá staletí se na jedince s duševními poruchami hledělo s velkým despektem. Až ve dvacátém století se konečně medicína naučila tyto nemoci léčit. Ne vždy jsou však doktoři úspěšní. Proto je často nutné zvážit návštěvu terapeuta.

Léky nefungují pokaždé

Existuje ohromné množství prášků, které slouží k léčbě různých druhů duševních chorob. A prakticky všechny fungují. Problém spočívá v tom, že ne vždy a u každého. Mnozí pacienti jsou navíc na farmakoterapii závislí, což psychické problémy ještě více prohlubuje.

Proto byly vynalezeny různé terapeutické postupy, díky kterým mohou pacienti porazit své vnitřní démony pod dohledem profesionálů zcela sami, ideálně bez jakýchkoliv léků. Psychoterapie prokazatelně funguje a má velmi dobré výsledky hlavně u jedinců s depresemi a úzkostmi.

Její problém spočívá hlavně v tom, že není dostatečně rychlá, což může někoho odradit už na začátku. Z toho důvodu je stále populárnější tzv. EFT terapie, která se mimo jiné vyznačuje vynikajícími výsledky za krátkou dobu.

Energetické dráhy

EFT terapie z velké části probíhá jako klasické sezení u psychologa. I v tomto případě je důležité, aby se klient nebál o svých negativních pocitech hovořit. Rozdíl mezi klasickým a EFT přístupem spočívá v jemném masírování nervových zakončení energetických drah. Tímto způsobem dochází k odblokování negativní energie, což v konečném důsledku vede ke zlepšení psychického stavu.

Dobrého efektu se dá dosáhnout i během jediného sezení, ovšem obvykle je potřeba, aby jich klient absolvoval více.

Kam zajít?

V současné době není problém najít EFT terapeutku či terapeuta prakticky v každém kraji naší vlasti. V tomto ohledu jsou na tom nejlépe Pražané, jelikož v hlavním městě žije z logiky věci terapeutů nejvíce.

Mezi ty nejvyhledávanější dnes patří například paní Daniela Vojtová. U té se lze objednat třeba prostřednictvím jejích internetových stránek eft-danielavojtova.cz.