Většinou, když se hovoří o použití částí našich těl k bezpečné autentizaci, napadne nás skenování duhovky či otisky prstů. Apple však přemýšlel, jak by mohl udělat své Watch bezpečnější a to s hardwarem, který se u hodinek nachází již dnes. Přišel s tím, že identifikace by mohla probíhat pomocí pohledu na cévy a hladiny kyslíku v krvi.

Možná to zní trochu zvláštně, aby ověření uživatele probíhalo pomocí jeho tepen, ovšem to je přesně to, co nejnovější patent Applu říká. Probíhalo by to tak, že za použití snímače tepové frekvence by Apple Watch vždy udělaly snímek cévní struktury nositele a následně jej porovnaly s identifikačními znaky vlastníka. Po porovnání snímků by byl uživateli buď přístup povolen nebo zamítnut.

Jedná se o velmi pohodlný způsob identifikace uživatele, avšak přesnost je zde velmi sporná. Již existující podobné systémy se obvykle umisťují spíše na prst nebo hřbet ruky, kde je krevní cévy snadnější pozorovat.

Toto je jeden ze dvou nejnovějších patentů Applu, které se vynořily tento týden. Druhý patent popisuje zejména pohyby zápěstím pro ovládání hodinek Apple Watch. Samozřejmě se ale jedná o patenty, které společnost nemusí nikdy použít.

zdroj: slashgear.com