Příští velký rozmach čeká chytré hodinky na bázi analogových hodinek. Ty se na první pohled tváří nenapádně a chytré funkce skrývají spíše uvnitř.

O tento názor se podělil Sonny Vu ze společnosti Fossil, který nastínil svou vizi o budoucnosti chytrých hodinek během panelové diskuze na Web Summit 2016 v Lisabonu.

„Existují tři druhy nositelných zařízení“ vysvětlil Vu. „Snímače aktivit, klasické chytré hodinky s digitálním displejem a nakonec analogové chytré hodinky, které se tváří tradičně a přitom nabízejí více, než jen ukazování času“.

Vu se domnívá, že právě tyto hodinky dají uživatelům to, po čem touží. A něco na jeho názoru bude, protože výrobci se opravdu začínají vracet ke klasickému vzhledu hodinek, s chytrými funkcemi uvnitř.

„Je to jednoduché. Pojďme udělat něco stylového, co lidé opravdu budou chtít nosit a přidejme do toho chytré technologie.“ řekl Vu.

Na trhu již několik hybridních (chytrých) hodinek je, například Withings Activité nebo Garmin Vivomove, ovšem jejich „chytrost“ je stále dost omezená.

Už příští vlna by však měla přinést nové funkce, vylepšené sledování a oznámení, přičemž hodinky zároveň nebudou vypadat jako mini počítač na zápěstí – což je dodnes velmi kritizováno. Na straně aestetiky musí jít jednoduše o něco, co zapadne a bude ladit s vaším oblečením. Dalším důležitým faktorem je fyzický komfort. Je-li něco tlusté a objemné, máte téměř zaručeno, že to lidé nevydrží nosit déle, než týden.

zdroj: techradar.com