Majitelé chytrých hodinek se systémem Android Wear, kteří se chystají na nákup iPhonu 7 a 7 Plus, by se měli mít na pozoru. Objevil se totiž problém, který znemožňuje některým Android Wear zařízením se spojit s výše zmiňovanými telefony.

Podle Googlu a některých vlastníků chytrých hodinek je problém v nekompabilitě systémů, protože hodinky se nechtějí k nejnovějšímu iPhonu připojit, zatímco se starším modelem žádný problém nemají.

Zákazníci uvádějí, že se jim nezobrazuje standardní uvítací obrazovka, když se snaží svoje chytré hodinky spárovat s iPhonem 7. To by mohlo naznačovat problém v Bluetooth párování. Hodinky, které se s tímto problémem potýkají, jsou konkrétně Tag Heuer Connected, Fossil Q Founder, Moto 360 2 a Asus Zen Watch 2. Problém u těchto zařízení potvrdil sám Google. Někteří uživatelé však uvedli, že problém se jim vyskytl i u jiných modelů.

Zajímavostí je, že hodinky lze spárovat s jakýmkoli jiným iPhonem, kromě 7 a 7 Plus, a to nehledě na verzi iOS. Zdá se tedy, že problém je svázán s iPhonem 7.

Google prý kontaktoval Apple a na odstranění problémů již pilně pracují.

zdroj: androidheadlines.com