Jen pár dní po tom, co šéf Xiaomi potvrdil datum vydání nového náramku Mi Band 2, známe veškeré detaily o zařízení.

Tento fitness náramek dorazí s 0,42-palcovým OLED displejem, s ochrannou vrstvou proti poškrábání. Hned pod displejem bude k dispozici fyzické tlačítko, sloužící pro přecházení mezi  obrazovkami. Konkrétně mezi časem, kroky a srdečním tepem. Zde je menším překvapením, že chybí obrazovka pro vzdálenost.xiaomi-mi-band-2-3-1464861613-c0LS-column-width-inline

Xiaomi uvádí, že silikonový pásek nesoucí zařízení je tentokrát vyroben z prodyšnějšího a potu odolného materiálu. Pásek bude možno pořídit v černé, oranžové, zelené a modré.

Mi Band 2 nabídne také certifikaci odolnosti IP67, což v překladu znamená, že si náramek budete moci vzít třeba do sprchy nebo na pískoviště.

Z pohledu monitorování pak obdržíte optický senzor srdečního tepu, krokoměr a akcelerometr. Vše na pokročilejší úrovni, než minule. Dále bude možno také snímat spánek, včetně jeho fází. A nakonec nebudou chybět ani vibrace, pokud bude uživatel příliš dlouho neaktivní.

Díky nově zavedenému displeji si ale v druhé generaci vychutnáte i nějaké ty telefonní notifikace – očekávejte vibrace při příchozím hovoru nebo SMS. Více toho však zatím není, jedná se o pouhý základ. Nicméně, ve spolupráci s některými Android telefony bude možno Mi Band 2 využít ještě k odemykání telefonu.mii-fit-app-mi-band-2-1464861528-YF9q-column-width-inline

Mobilní aplikace Mii Fit byla přepracována a nabízí nový vzhled a více sekcí s daty. Pracuje s telefony Android (+4.4) a iOS (+7.0).

V otázce výdrže přichází Mi Band 2 s 70mAh baterií, která údajně zvládne 20 dní na jedno nabití. To zní nadějně, ale uvidíme, jaká bude realita.

A na kolik tedy nová generace vyjde? Její prodej započne již 7. června v Číně, s cenovkou 149Yuanů. To je přibližně 550 Kč a jedná se tak o stejnou cenu, jako u původního Mi Band.

zdroj: wareable.com