Bezpečnostní aktivisté po celém světě – od Nového Zélandu po Ameriku – chtějí zakázat nošení chytrých hodinek za volantem. Jejich argumentem je, že chytré hodinky mohou být potenciálně více rušivé než chytré telefony. A co na to technologické společnosti?

Google na problému samozřejmě již pracuje. 9to5Google našel jeho patent popisující novou technologii, která dokáže detekovat, zda má na sobě chytré hodinky řidič či spolujezdec.ford-s-max-concept-interior-1413209889-BiXO-column-width-inline

S blížící se dobou samořídících vozidel se klade čím dál více důraz na bezpečnost pasažérů, ostatně proto všechny tyto technologie vznikají. Brzy by se tedy mohlo stát, že budete-li řídit a rozpoznají-li to Vaše chytré hodinky, přepnou se do řídícího módu. Ten následně zakáže notifikace či jakoukoliv interakci s hodinkami.

Patent není zaměřen pouze na chytré hodinky, ale i na smartphony, tablety a multimediální systémy v autě. Cokoliv, co by mohlo být při řízení nebezpečné, inteligentně přemění tak, aby Vás to při jízdě nijak nevyrušovalo.

S desítkami milionů prodejů chytrých hodinek bylo zřejmě načase, nicméně je jisté, že úplný zákaz nic neřeší. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

zdroj: www.wareable.com