Podle nejnovější zprávy od analytické společnosti IDC stoupl prodej nositelných zařízení meziročně o 3,1%. Většinu prodejů zabírají fitness náramky, konkrétně 85% z celku – není divu, tento oddíl totiž letos zažil dvouciferný růst prodejních čísel.

Report ukazuje, že ze všech společností je nejprodejnější Fitbit, který tak porazil své konkurenty Apple a Samsung. A to zejména díky svému náramku Charge 2. Společnost se meziročně rozrostla o 11% a prodala 5,3 milionů zařízení.

Na druhém místě je Xiaomi, který prodal 3,8 milionů kusů. Tato společnost prodává hlavně v Číně, ovšem poslední dobou se snaží expandovat i mimo svůj domovský trh. A i z toho důvodu činí meziroční nárůst jen 4%. Na třetím místě pak skončil Garmin s 1,3 miliony prodaných kusů.

Apple zůstává na postu největšího prodejce chytrých hodinek. Se svými 1,1 milionu prodaných kusů obsadil čtvrté místo, přičemž na paty mu šlape Samsung s 1 milionem prodaných kusů.

Přestože fitness náramky na trhu nositelných zařízení jasně vítězí, stále nevěříme tomu, že je trh chytrých hodinek úplně mrtvý. Společnosti se pravděpodobně stále snaží přijít na to, jak najít pro chytré hodinky co nejlepší využití.

zdroj: wareable.com