Životnost baterie je ve světě nositelných zařízení velký problém, ale nový design od LG Chem má za cíl tento problém vyřešit.

Společnost LG navrhla šestiúhelníkovou baterii, o které říká, že se může pochlubit o 25% vyšší účinností, než jaká je u obdélníkových baterií.  A co víc, společnost potvrdila, že se objeví na budoucích generacích chytrých hodinek. Společnost uvedla, že by se tak výdrž baterie mohla zvýšit až o čtyři hodiny. Ano, čtyři hodiny nejsou nijak závratné číslo. Ale Kwon Young-soo, prezident obchodní divize baterií LG Chem, řekl, že nový design by mohl být nástrojem pro vývoj nových zařízení. “Společnost by měla příjít s něčím nevídaným, aby se ujala na trhu.”, řekl Young-soo. “Nejlepší způsob, jak ovládnout trh, je vytvářet a podporovat nový trh. Máme v plánu stát se světovou jedničkou v segmentu malých baterií v roce 2018.“

Když vezmete v úvahu miliony dolarů na výzkum a mnoho hodin lidské práce k navýšení pouchých čtyř hodin, je jasné, že baterie budou pro výrobce skutečný boj.

zdroj: www.wareable.com