EpiWatch je první ResearchKit aplikací pro Apple Watch, umožňující uživatelům těchto Applovských hodinek snímat a zároveň lépe pochopit epileptické záchvaty.

Aplikace, vyvinutá výzkumníky z Johns Hopkins University School of Medicine, využívá spárovaných Apple Watch a iPhonu k tomu, aby epileptikům mohla monitorovat jejich kondici. Obě zařízení sbírají data z veškerých senzorů před, při a po epileptických záchvatech.screen322x572

V těchto datech jsou zahrnuty psychologické změny, ale také srdeční tep (který se při záchvatu může rapidně zvýšit). Dále pohyby (přes akcelerometr a gyroskop v hodinkách). Pro následný test reakcí mozku je zde i krátká hra na paměť – EpiWatch je první aplikací svého druhu, která takovýto test obsahuje

Výzkumníci ale opakovaně upozorňují na to, že by se uživatelé neměli na EpiWatch v žádném případě při záchvatech spoléhat – jedná se o výzkumnou aplikaci, která se v první řadě musí vybudovat pomocí nasbíraných dat a zpětné odezvy uživatelů.

Niméně Apple Watch nejsou prvním nositelným zařízením pro záznam epileptických záchvatů. Chytrý náramek Embrace již používají nemocnice, univerzity a dokonce i NASA. Nejen to – v lednu tohoto roku se na Indiegogo pro tento náramek vybralo přes 18 milionů korun, přičemž za každé takto zakoupené zařízení bylo jedno další darováno zdarma dítěti s epilepsíí.

zdroj: www.wareable.com