Pokud si myslíte, že jste neuvěřitelně aktivní, když se účastníte všech těch maratonů a chůzí do schodů s Vaším fitness náramkem, zkuste se zamyslet ještě jednou.

Podobně, jako Basis sbíral informace od jeho uživatelů při nedávném Super Bowlu, Fitbit shromáždil v průběhu roku 2015 svá vlastní anonymní data od více než milionu uživatelů.

Bylo zjištěno, že v průměru sedíme na našich pozadích 90 minut v kuse. Denně. To je špatná zpráva, vzhledem k tomu, že příliš dlouhé sezení úzce souvisí s onemocněním srdce.

Zajímavé je, že data ukazují, že většina uživatelů sedí ráda převážně v odpoledních hodinách mezi 14-15 hodinou. Na žebříčku následuje ranní pracovní perioda (10:30-11:00) a dále odpočinek po práci (19:30-20:30), který je většinou tráven u televize či v kuchyni.

A ačkoliv by se sezení ve školních lavicích mohlo zdát příliš zdlouhavé, tak sedavý čas se popravdě rapidně zvyšuje až ve věku mezi 20 a 24 lety – přibližně o hodinu, přičemž s věkem toto číslo dále roste.

Ovšem Fitbit uvádí, že v důchodu se sedavý čas naopak překvapivě snižuje. To je způsobeno buď tím, že lidé v tomto věku již neužívají fitness náramků a nebo se doopravdy více hýbou.

Aby pomohl v boji proti přílišnému sezení, Fitbit vybavil své nové zařízení Alta s připomínkami k pohybu. A je to omnoho větší zábava, než u Apple Watch.

zdroj: wareable.com