Právě představený Fitbit Alta je nový stylový fitness náramek, kterého se Amerika dočká již v březnu a zbytek světa v dubnu, a to za cenu 99,99 liber (3 500 Kč).

Po menším zklamání s Fitbit Blaze se společnost rozhodla přijít s rivalem, který se tváří spíše jako módní doplněk. Zařízení na zápěstí si totiž můžete vystylovat dle svého gusta, kdy například mezi barevnými možnostmi nechybí ani saténová a stříbrná verze. Jasně, stále se s tím výrazným OLED displejem očividně jedná o fitness náramek, nicméně Fitbit již nyní plánuje nabízet rozsáhlou paletu řemínků z různých materiálů, které by z tohoto nerezového zařízení mohly udělat něco ještě více stylového. Misfit Ray má zřejmě už teď pěkně nahnáno, s tak silným soupeřem za zády.

Pro Alta se již chystají také pásky pod jménem Tory Burch. Pravděpodobně půjde o něco podobného, co jsme od tohoto návrháře viděli dříve, u náramku Fitbit Flex.

Fitbit Alta je vybaven 3-osým akcelerometrem a klasicky tak sleduje kroky, vzdálenost, kalorie a aktivní minuty. Vybrané aktivity jsou automaticky detekovány, zaznamenány a následně přidány do Fitbit aplikace, jak je zvykem. Zařízení automaticky také upomíná k pohybu a sleduje spánek. Pokročilejší funkce, jako GPS nebo senzor srdečního tepu ale chybí.fitbit-family-1454511328-Jrom-column-width-inlineŽivotnost baterie je 5 dnů a zařízení zvládne pot, déšť a vodní cákance (ne v případě koženého pásku). K dispozici jsou tři velikosti: malá, velká a XL. Kompatibilita je, jako vždy, s iOS, Android a Windows Phone systémy.

A co displej? Ten dokáže zobrazit hovory, SMS a kalendářní upomínky, ale aplikace třetích stran opět chybí. Škoda.

Fitbit v podstatě jen šperkuje to, co již nabízí jinde a to je vše. I přes poněkud špatné sledovací schopnosti ale musíme uznat, že cena není vůbec špatná, pokud vezmeme v potaz i přátelskou aplikaci Fitbit.

Co se týče základních řemínků, tak ceny jsou následující: obyčejné pásky vyjdou na 19,99 liber (700 Kč), prémiové kožené pásky na 49,99 liber (1 800 Kč) a ručně leštěné řemínky z nerezové oceli na 79,99 liber (2 800 Kč). Mnoho se jich ale ještě chystá, jak od třetích stran, tak přímo od společnosti.

Fitbit Alta je nyní v předprodeji, v černé, modrozelené, fialové a švestkové. A ačkoliv se toho moc nového z pohledu funkcí nekoná, tak možnosti vzhledových úprav jsou okouzlující, a očekáváme tak velmi vysoká prodejní čísla, zejména u žen.

zdroj: wareable.com