Zařízení Fitbit Blaze bylo představeno, a to jen pár týdnů po tom, co nám CEO Fitbitu, James Park, jasně naznačil, že se něco takového do budoucna chystá.

Představeno na letošním CES, Blaze se velmi podobá Fitbit Surge, jen s uhlazenejším vzhledem, který se snaží zaútočit na kousky, jako Apple Watch.

Fitbit nicméně v základu zůstává u původního řemínku, jež už dříve způsoboval vybraným lidem potíže s podrážděním kůže. To by mohl být problém. Díkybohu je zde prostor pro přizpůsobení s dalšími kovovými, koženými a klasickými pásky k mání. fitbit-blaze-13211-1452015431-VwOb-column-width-inline

Velkou výhodou Blaze oproti Surge je 1,66-palcový dotykový LCD displej, který s sebou přináší PurePulse technologii pro neustálé zaznamenávání srdečního tepu. GPS a voděodolnost ale schází.

U sledování aktivit a spánku se nic nemění, jedná se o stejné senzory, jaké jsme viděli i u předchozích modelů. Je tady 3-osý akcelerometr s gyroskopem a výškometrem. Pak také senzor okolního světla k vhodnému přizpůsobení jasu displeje, a vibrační motorek, který se stará o tiché buzení a notifikace.fitbit-blaze-lead-1452015587-eldy-column-width-inline

Když už jsme u notifikací, tak Blaze zvládá pouze ty telefonní, tedy hovory, SMS a kalendářní připomínky. To znamená, že aplikace třetích stran, jako WhatsApp, jsou ze hry. A to je podle nás velká škoda.

Výdrž baterie, zásadní aspekt. Toto zařízení Vám poskytne okolo 5-ti dnů bez nabíjení, o dva dny méně než Surge.fitbit-blaze-1vv-1452015470-xcq2-column-width-inlineChytré hodinky Fitbit Blaze jsou nyní k dispozici k předobjednání, s černým, modrým či tmavě fialovým páskem, ve třech velikostech, za cenu pohybující se okolo 6 000 Kč. První kusy budou kupujícím odeslány začátkem března.

zdroj: www.wareable.com