Fitbit právě v terénu testuje své dva nové nositelné kousky, jichž se pravděpodobně dočkáme již letos, na konferenci IFA 2016.

Magazín Wareable byl informován, že testovací tým Fitbitu právě podrobuje zkoušce dvě nová zařízení s krycími jmény Laryon a Fermion. Jedná se o test v přírodě a zařízení jsou zahalena černým krytem, aby je prozatím nikdo neviděl. Prý se jedná o stejnou metodu, kterou Fitbit použil i minulý rok u náramku Alta a hodinek Blaze.

Jméno Fitbit Laryon se na veřejnosti objevilo již dříve, na některých právních dokumentech, při soudním sporu s Jawbone. Nicméně název Fermion slyšíme úplně poprvé.

Společnost použila podobnou přezdívku i v minulosti a bylo to dle existujícího typu atomu – chytrý náramek Alta byl původně pojmenován Lepton, což je částice, na kterou nepůsobí silná jaderná síla. Lepton také v řečtině znamená lehký. Fermion i Laryon do tohoto schématu oba zapadají: jedná se o typy subatomárních částic.

Dále už víme jen to, že představení těchto nových Fitbit trackerů se bude konat 31. srpna na IFA 2016 v Berlíně, přičemž by popravdě mělo jít o zařízení Flex 2 a Charge 2. Uvidíme, co se bude pod Fermion a Laryon nakonec skrývat.

zdroj: wareable.com