Chystáte se do fitka? Tak čtěte! Přinášíme Vám přehled nejnovějších a nejchytřejších zařízení, které posunou Vaše tréninky na vyšší level.

Některé z níže uvedených zařízení můžete vlastnit již nyní, jiné na trh teprve přijdou.


Gymwatch

Gymwatch jsou jedny z mála, které měří sílu (v reálném čase), a to jak výbušnou, tak i tu svalovou. Připnout si je můžete na paži nebo na nohu. Zařízení také dokáže rozpoznat plný a poloviční rozsah cviku a poradit tak svému uživateli s držením těla.

£79, gymwatch.com | Amazon


Skulpt Chisel

skulpt-chisel-1451905906-KzkH-column-width-inline

Tato věcička Vám pošle do těla (podle toho, kam ji umístíte) slabý proud, a tím změří množství tuku a kvalitu svalové hmoty. Aplikace je takto schopna určit kvalitu až 24 různých svalových skupin.

Zařízení postrádá displej, je tedy potřeba sledovat aplikaci na mobilu.

$99, skulpt.me | Indiegogo


Fitbit Charge HR

fitbit-hr-gym-1180-1451903539-bz9X-column-width-inline

Fitbit Charge HR, jeden z nejstylovějších fitness náramků na trhu vůbec. Oproti předchůdcům má navrch vestavěným senzorem srdečního tepu, jež vše snímá v reálném čase. Náramek se skvěle hodí pro fázové tréninky. Díky LED displeji je velice snadné zobrazit požadované informace a případně provádět i rychlé úkony.

Jak říká Fitbit, každý úder se počítá.

£119.99, fitbit.com | Amazon


Beast

beast-gym-sensor-1451908588-DRn6-column-width-inline

Stejně jako u Gymwatch, i Beast je o sledování toho, co zvedáte. Připevnit si jej můžete k zápěstí, ke speciální Beast vestě a nebo třeba přímo na stroj, který zrovna drtíte. Díky sérií senzorů zaznamenává počet opakování, intenzitu, sílu a výbušnost.

Získaná data jsou pak ihned přenášena do Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Svůj progres však můžete sledovat i na webovém portálu. Zajímavostí může být také tvorba vlastních tréninků.

Od €249, thisisbeast.com


Basis Peak

basis-peak-lead-1451904125-WTbI-column-width-inline

Fitness hodinky patří díky svým technologiím k těm nejmodernějším trackerům na trhu. Basis Peak se mohou pochlubit 24/7 senzorem srdečního tepu (nebo-li optickým senzorem krevního průtoku), stejně tak i snímačem pohybu, pocení a teploty kůže.

£119.99, mybasis.com | Amazon


Atlas

atlas-wearable-lead-1451907812-mnT3-column-width-inline

Toto první nositelné zařízení, jež skutečně sleduje Váš trénink, přesáhlo na crowdfundingovém webu Indiegogo 629 tisíc dolarů, co se týče vybrané částky. Sleduje totiž Váš pohyb rovnou ve třech osách.

Krom toho, že Atlas dokáže rozpoznat jaký cvik provádíte, umí se naučit i nové cviky. Je voděodolný, lze s ním tedy i plavat a zároveň vše zaznamenávat. Ani funkce počítání opakování a měření tepové frekvence nechybí.

Co myslíte? Může být Atlas perfektním společníkem pro cvičení?

$249, atlaswearables.com | Amazon


Athos

athos-lead-1451904267-kLrQ-column-width-inline

Athos kombinuje přesně padnoucí sportovní oblečení, senzory a Bluetooth, za účelem, pomoci sportovcům získat mnohem hlubší a podrobnější data z tréninků. Tato konkrétní varianta sleduje pohyby celého těla a získané informace vzápětí zasílá zpátky do aplikace, kde jsou k dispozici k prohlédnutí.

Athos je schopen nahrávat jakýkoliv pohyb, svalové zatížení, dech a tlukot srdce. Má potenciál, vyvolat menší revoluci v trénování sportovců.

Core $199, liveathos.com


TomTom Spark Cardio + Music

tomtom-spark-lead-1451907336-uxSh-column-width-inline

TomTom Spark jsou mnohem více, než jen běžecké hodinky. Jsou totiž vybaveny gym módem, ve kterém zařízení sleduje Váš srdeční tep a vy tak rovnou vidíte jak intenzivně makáte.

Dokáží Vás sledovat na běžeckém pásu i na indoorovém kole. Navíc, díky zabudovanému hudebnímu přehrávači, budete moci svůj mobil nechat klidně zamknutý ve skřínce.

£189.99, TomTom.com | Amazon


Radiate Thermal Vision

radiate-athletics-1417797797-9zpg-column-width-inline

Velmi zajímavý doplněk do fitka. Tričko Radiate, jež mění barvy v závislosti na teplotě jistých částí těla. Naprosto zřetelně tak poznáte, které svaly již zabírají a zahřívají se, a na které byste se naopak měli zaměřit, jelikož jsou studené a tím pádem málo vytížené.

Tak co? Staré propocené oldschool tričko nebo tuto „technologickou šílenost“?

Od $34.99, radiateathletics.com


Jabra Sport Pulse

jabra-sport-pulse-lifestyle-05-1417797877-jsyk-column-width-inline

Nosíte si s sebou do fitka sluchátka, abyste se takzvaně odřízli od okolních rušivých vlivů a mohli se plně soustředit na svůj trénink? Skvěle, a co byste řekli tomu, kdyby Vaše sluchátka navíc uměla měřit srdeční tep? Sluchátka od Jabra totiž přesně toto dokáží. A nejen to. Spolupracují s aplikací, která vám poskytne hlasového trenéra, hodícího se třeba na fázové a intervalové tréninky.

£149.99, jabra.co.uk | Amazon

zdroj: www.wareable.com