Strava vydala bezpečnostní funkci Beacon již v létě tohoto roku, a to pro systémy iOS a Android. Ovšem nyní je k dispozici i pro vybraná zařízení značky Garmin.

Pomocí Beaconu si uživatelé mohou zvolit až 3 bezpečnostní kontakty, které obdrží zprávu s URL adresou vždy, když uživatel začne konat nějakou fyzickou aktivitou, jako třeba běh. Vybraní lidé mohou na zaslanou URL adresu kdykoliv kliknout a zobrazit si běžce na mapě v reálném čase a vidět také stav jeho baterie. A to vše, aniž by si museli založit nějaký účet u Stravy nebo cokoliv jiného.

Funkce je dostupná pro tyto fitness zařízení od Garminu: Edge 520, Edge 820, Edge 1000, Edge Explore 820, Forerunner 230, Forerunner 235, Forerruner 630, Forerruner 735XT a Fenix 3. Beacon se zde jednoduše synchronizuje s platformou LiveTrack a poté funguje.

Je nutno poznamenat, že Beacon je určen pouze pro členy Strava Premium. Pokud tedy běháte a máte občas obavy o svou bezpečnost, můžete si službu pořídit za měsíční poplatek 5,99 liber (190 Kč).

zdroj: wareable.com