Dnešní chytré hodinky a fitness trackery jsou z většiny revolučním přístrojem, pomoci kterého můžete aktivně sledovat Váš tělesný stav. Ne všechny jsou ale vhodné ke všem sportům nebo aktivitám. Zejména koupání představuje častý problém, protože mnoho lidí nechce riskovat, aby jejich zařízení za několik stovek liber, bylo znehodnoceno ve chlorované vodě.

Proto jsou zde nové chytré hodinky Swimmo, které jsou vyrobeny speciálně k použití do vody, a tak vhodné pro plavce. Zařízení v současné době hledá finanční prostředky na Kickstarteru, zde můžete také přispět. Tato „hračka“ příjde společně s výukovou aplikací, zaměřenou na sledování výkonu ve vodě, včetně monitorování srdeční aktivity. Swimmo nabízí kompatibilitu s jinými fitness aplikacemi, jako je například RunKeeper nebo Endomondo, ale také synchronizaci s základní aplikací v telefonu. To vám umožní nastavit si cíle pro spálené kalorie, uplavanou vzdálenost či dobu trvání relace, a analyzovat tak svůj výkon. Samozřejmostí jsou sociální funkce, kde můžete sdílet vaše výsledky a soupeřit s přáteli. Skvělé jsou zde fitness funkce, pracující, aniž by byly hodinky spárovány s iOS nebo Android zařízením(párování vám ale poskytne mnohem více možností pro přenos dat).  Určitě by nebylo odvěci zmínit, že budou tyto hodinky samozřejmě klasicky ukazovat i čas.

Swimmo jsou samo o sobě elegantní hodinky, s barevným OLED displejem, který je 100% vodotěsný. Hodinky nebudou mít žádná tlačítka, všechny operace jsou prováděny dvěma dotykovými gesty a pohybem zápěstí. Jedna věc, která není příliš jasná, přes co se nabíjí. Tvůrci slibují 5-7 dní výdrže na baterii.

zdroj: www.wired.co.uk