Podle zpráv z Číny to vypadá, že se Applu rysuje nový soupeř, kterým pravděpodobně budou připravované nové chytré hodinky od Xiaomi. Deník 36Krypton informoval, že Xiaomi pracuje na nových hodinkách, které mají být svým tvarem podobné Moto 360 a LG G Watch R. Mimo jiné Xiaomi chystá také nástupce dosavadních Mi Band.

Pokud jde o design, zpráva dodává, že hodinky budou mít vzhled z “broušeného kovu”, něco podobného, co použilo HTC na své poslední vlajkové lodi One M9. Zpráva bohužel neobsahovala příliš mnoho informací, a tak nevíme, jak chce Xiaomi soupeřit například s Apple Watch. Z toho, co jsme se prozatím dozvěděli, zde jedním z faktorů pravděpodobně budou použité materíály. Co jsme se bohužel nedozvěděli je, jestli hodinky od Xiaomi poběží na platformě Android Wear, nebo ne.

Zpráva z Číny zahrnovala také další informace. Třeba to, že na nástupci Mi Band se již momentálně pracuje a také dodala, že nové Mi Band by mohly nabídnout populární funkci NFC. S blížícím se příchodem Mi Band můžeme již brzy očekávat více informací.

První Mi Band od Xiaomi byl oznámen v červenci minulého roku s cenovkou 13 dolarů. Do prodeje se dostal 18.srpna. Již v prosinci toho roku společnost hlásila 1 milion prodaných Mi Band trackerů.

Xiaomi zatím neoznámila žádné data, kdy přesně můžeme nové chytré hodinky či Mi Band očekávat. Můžeme tedy jen spekulovat.

zdroj:www.gadgets.ndtv.com