Samsung poprvé odhalil jeho nejnovější chytré hodinky Gear S3 na veletrhu IFA 2016 v Berlíně, a to hned ve dvou variantách, Classic a Frontier. Společnost je v Jižní Koreji začala prodávat teprve před 10 dny, přičemž za tu dobu se jich stihlo prodat již přes 25 000 kusů. Celosvětový prodej začal 21. listopadu.

Není ovšem známo, který z modelů hodinek je více populární. Jen že hodinky jsou více populární mezi muži, než mezi ženami. Hodinky se staly hitem i v Británii, kde se v předprodeji vyprodaly během několika dní.

Pokud jde o specifikace, hodinky mají kruhový AMOLED displej o velikosti 1,3 placů, chráněný Gorilla Glass SR+. Tloušťka hodinek je 12,9mm a oba modely splňují vodotěsnost dle normy IP68. Gear S3 mají 4GB vlastního úložného prostoru a 768MB RAM. Poháněny jsou dvoujádrovým procesorem o taktu 1,0 GHz. Wi-Fi, Bluetooth a GPS jsou samozřejmostí.

Baterie má kapacitu 380mAh, u které Samsung slibuje výdrž 3 až 4 dny na jedno nabití! Hodinky lze také dobíjet bezdrátově. Nutno však poznamenat, že jenom model Frontier podporuje 4G/LTE připojení k internetu.

zdroj: androidheadlines.com