Vlastníte Apple Watch? Pokud ano, jistě vás bude zajímat následující výčet nejlepších her, které si můžete pro applovské hodinky stáhnout.

Možná si říkáte, že chytré hodinky nejsou zrovna nejlepší platformou pro hraní her, ovšem opak je pravdou — díky mnoha senzorům, dotykové obrazovce a ovládání gesty je to naopak velmi zajímavé. Nesmíte ale očekávat, že si na zápěstí zahrajete třeba nové Call of Duty.

Pojďme se tedy podívat na slibovaný seznam 15-ti nejlepších her pro Apple Watch.

Cosmos Rings

Hra, kde cestujete v čase a bojujete s různými příšerami. Na konci každého levelu vás pak čeká boss. Hra má neonovou grafiku a je velmi chytlavá.

Cena: 6,69 liber

Solitaire

solitaire-apple-watch-1478723391-cecl-column-width-inline

Klasická karetní hra, kterou si nyní můžete zahrát i na Apple Watch! Verze je totožná, jako na Windows, jen ji máte na svých hodinkách.

Cena: zdarma

Words with Friend

words-with-friends-1478722341-pglu-column-width-inline

Tato hra byla hit již na mobilních telefonech a nyní můžete vymýšlet slova i ze svého zápěstí. Uživatelé například mohou sledovat jednotlivé zápasy, chatovat s protivníky nebo příjimat notifikace. Dále zde vidí třeba to, kolik tahů jim ještě zbývá.

Cena: zdarma

LCD Games: Alien Invasion

alien-invasion-apple-watch-1478723633-xhz8-column-width-inline

Jedná se o speciální retro arkádu od firmy Light Pillar, která se inspirovala různými Nintendo hrami z 80.let. Hrajete za mimozemského generála, jež se snaží uchránit své jednotky, dokud nevybouchnou. Klasická věc, ale mnoho zábavy. Pomocí iPhone si navíc můžete volit mezi dvěma módy a následně porovnávat své výsledky s přáteli.

Cena: 2,29 liber

Chess Watch!

chess-watch-1478723675-hmx7-column-width-inline

Online šachy proti dalším Apple Watch hráčům. Nic zvláštního, říkáte si? Tak pozor, ovládáte je ale svým hlasem (anglicky)!

Cena: 0,79 liber

Spy_Watch

apple-watch-spy-watch-bossa-1429528617-mbh3-column-width-inline1-1440774751-vcb3-column-width-inline

Pokud jste si Apple Watch alespoň zčásti kupovali proto, aby jste se cítili, jako tajní agenti, hra Spy_Watch vám ten zážitek ještě vylepší. Je od studia Bossa Studios, které stojí mimo jiné i za populárním Surgeon simulátorem. Ve Spy_Watch se vžijete do role takzvaného špionážního manipulátora, kdy je vaším cílem zejména řídit mise nováčků a zasílat jim instrukce.

Cena: 1,49 liber

Lifeline 1 & 2

best-smartwatch-games-lifeline-apple-watch-1432207946-feqx-column-width-inline1-1440774949-bgso-column-width-inline

S Lifeline pokračujeme v duchu textových her. Astronaut zde přistane na cizí mimozemské planetě a tím začíná jeho boj o přežití. Příběh se odehrává v reálném čase.  Astronaut se jmenuje Taylor a spoléhá na vaší interakci. Nebudete-li reagovat na jeho prosby o pomoc, nemusel by přežít dlouho…

Cena: 1,49 liber

Runeblade

best-smartwatch-games-runeblade-1432206100-wguc-column-width-inline1-1440775059-2aea-column-width-inline

Je až překvapivé, co všechno může umět hra na chytrých hodinkách. Jedná se zjednodušenou fantasy RPG hru s množstvím šermování, prozkoumávání a magických prvků. Hra je nyní zdarma, v budoucnu ale přibude placený obsah.

Cena: zdarma

Letter Zap

awgames-letterzap1-1440775104-9xds-column-width-inline

Pokročilé textové hry jsou sice okouzlující, ovšem tato hra vyniká svou jednoduchostí a stylovým provedením. Máte k dispozici 6 písmen a 30 sekund, a vaším úkolem je za tuto dobu poskládat co nejvíce možných slov – toť vše. Hra i na menší obrazovce Apple Watch funguje a vypadá skvěle!

Cena: zdarma

BoxPop

20150313014003180-1440775160-1frw-column-width-inline
Další jednoduchá a extrémně návyková hra. Jedná se o logický puzzle titul, kde ve více než 40 úrovních musíte vyřešit složitý tahový postup. Denně přibývají nové výzvy. Hra se vám sice může zdát jednoduchá, ale věřte, že tomu tak není!

Cena: zdarma

Trivia Crack

trivia-crack-1478723734-7dmz-column-width-inline

Poté, co hra Trivia Crack zažila obrovský úspěch na iOS a Android zařízeních, dorazilo její pokračování také na hodinky Apple Watch.

Ve hře je přes 100 000 různých otázek, které jsou rozděleny do 6-ti kategorií a vaším úkolem je na ně odpovídat správně. Vítězem se stává ten, kdo první zodpoví všechny otázky.

Cena: zdarma

Rules!

rules-apple-watch-1440775278-y2yz-column-width-inline

Jde v podstatě o odklikávání obrázků, které se liší barvou, číslem nebo typem postavy. Vždy podle předem určených pravidel. Hratelnost je velmi návyková a je tak snadné pochopit, proč jde o jednu z nejlepších her pro Apple Watch.

Cena: 2,29 liber

Tamagotchi Classic

awgames_tamagotchi

Doby původního Tamagotchi jsou už dávno pryč. Pokud ovšem stále hledáte nějaké virtuální zvířátko, o které by jste se mohli starat, potom jsou Apple Watch, společně s aplikací Tamagotchi Classic, perfektní platformou! Zvířátko budete muset krmit, hrát si s ním, posílat jej na toaletu a starat se o to, aby bylo celkově šťastné.

Cena: 1,49 liber

Cupcake Dungeon
apple-watch-cupcake-dungeon-1440775563-haa9-column-width-inline

Je pro vás Runeblade moc seriózní? Pak by vás mohla zaujmout tato lehce bláznivá hra, Cupcake Dungeon.

Na vaší cestě přes zemi Cupcakia narazíte na děsivé pečiva a koblihy, které budou vybaveny různými násilnými zbraněmi. Musíte je zničit! Perfektní 5 až 15-ti sekundové zabavení, které bude navenek vypadat jen, jako že se zrovna velmi soustředíte na čas.

Cena: zdarma

Toby
toby-on-apple-watches1-1440775665-bvg4-column-width-inline

Zdá se vám Tamagotchi příliš zastaralé? Nezoufejte, je tady totiž ještě Toby! Tento roztomilý kreslený čoklík má svou osobnost a umí vám projevit náklonnost. Zvířátko musíte opět krmit, čistit a starat se o něho, aby bylo šťastné. Toby dokonce rozezná i mezi jemným a důraznějším pohlazením.

Dále rozhodně doporučujeme goodgame empire přes celou obrazovku a také goodgame big farm.

Cena: zdarma

zdroj: wareable.com