Na trhu je nový procesor od Qualcommu, a ačkoliv to možná nezní jako nějaká velká novina, tak je, alespoň pokud Vás nebaví nabíjet Vaše chytré hodinky každý večer.

Qualcomm Snapdragon Wear 2100 je o 30 procent menší, než jeho předchůdce Snapdragon 400 – ten dnes můžeme nalézt ve většině Android Wear zařízení, včetně původních Moto 360. Dokonce i druhá generace Moto 360 na tomto procesoru ještě běží, což vysvětluje vcelku nedostatečnou výdrž baterie.

Nový procesor bude k dispozici ve všech (4G/LTE/3G a Bluetooth/Wi-Fi) zařízeních, přičemž ušetří až slušných 25 procent energie.

Snapdragon Wear 2100 je součástí zbrusu nové platformy Qualcommu pod názvem Snapdragon Wear, která je zaměřena na poskytnutí moderní technologie nositelným zařízením. Mluvčí společnosti v tiskové zprávě poznamenal, že platforma umožní „elegantní vzhled, dlouhou životnost baterie, inteligentní snímání a neustále připojení k síti pro příští generaci nositelných zařízení“.

Zatím to vypadá, že prvním zařízením s novým Snapdragon čipem budou chytré hodinky od LG – David Yoon, viceprezident divize chytrých hodinek v LG, uvedl, že se společnost v tomto roce chystá nejen na nové chytré hodinky, ale i na další nová nositelná zařízení.

Pokud bude nový Snapdragon procesor opravdu tak dobrý, jak Qualcomm tvrdí, tak bychom se u nositelných zařízení mohli posunout zase o něco blíže k tak žádané větší výdrži baterie. Zároveň se výrobcům otvírají možnosti pro ještě elegantnější vzhledy zařízení, vzhledem k tomu, že je nový procesor výrazně menší, tenčí a lehčí.

zdroj: wareable.com