Společnost Yale rozšířila svou roli působnosti o nové bezpečnostní zařízení Assure Lock. Toto zařízení umožní bezdrátové odemykání dveří a ovládání pomocí příslušné aplikace. Nejzajímavější ale je, že pracuje se Samsung Gear S2.

Při odemykání pomocí Gear S2 se uživatelé dotknou obrazovky, aby aktivovali digitální klíč, poté klepnou na zámek obrazovky a dveře se odemknou.

Zařízení stejně pracuje také s telefony se systémy Android a iOS přes aplikaci Digital Keys. Funkce “Twist and Go” pak funguje tak, že telefon držíte svisle a následně jej otočíte o 90 stupňů. Případně můžete odemknout pomocí dotykové obrazovky přímo na Assure Lock.

Aplikace umí tvořit i dočasné klíče pro další uživatele, takže dávání klíčů pod rohožku odzvonilo. Můžete rovněž přiřadit barvy a obrázky k různým klíčům pro různé lidi, řídit, kdo získá přístup k zámku, přijímat oznámení, pokud je klíč použit, a kdykoliv zrušit přístup k nim. Na zámek lze uložit 12 různých kódů – 5 je zdarma a za každý navíc si připlatíte 2 dolary.

Nicméně vypadá to, že v dohledné době nebude zařízení fungovat s jinými hodinkami, než se Samsung Gear S2.

Assure Lock bude k dispozici ve třech provedeních – leštěné mosazi, saténovém niklu a olejové bronzi. Do prodeje se dostane někdy v prvním čtvrtletí roku 2016 za 225 dolarů.

zdroj: www.wareable.com