Už delší dobu se dává ve sféře technologií mnoho energie do toho, aby se zde více objevovalo ženské zastoupení. Nicméně za mnoha kvalitními projekty již ženy stojí.

Pojďme se na některé z nich podívat.


Meng Li

Co-Founder a CEO, Moov

1-meng-li-1443175678-gCbb-column-width-inlineProduktová designérka Meng Li snila o Moov, zatímco pracovala v Microsoft Research. Její idea o tomto chytrém náramku byla jednoduchá. Po běžeckém zranění zjistila, že nezná své tělo, ale zato zná techniku a technologie. 

„Myslela jsem si, že znám své tělo tak dobře… Tehdy jsem ale zjistila, že vím více o svém iPhonu, než o sobě.“

Zařízení Moov je dnes považováno za jedno z nejlepších ve svém odvětví, protože sbírá mnoho dat, které ihned vyhodnocuje. Vše přitom začalo pouze jako Kickstarter projekt. Minulý měsíc dokonce přišlo „pokračování“ nazvané Moov Now, které nám jen dokazuje, že se správným produktem a správným týmem nic nekončí pouze jedním úspěšným Kickstarter projektem.


Urska Srsen

Co-Founder Bellabeat

2-urska-srsen-1443175731-IgCE-column-width-inline

Urska Srsen spoluzaložila žensky zaměřenou technologickou společnost Bellabeat v roce 2014, kde skloubila její vášeň pro produktový design a sochařství s rostoucím nadšením do péče o zdraví žen. Takto zároveň vznikl i první produkt této společnosti, pojmenovaný Bellabeat – nositelné zařízení stvořené pro těhotné matky, pomocí kterého mohou poslouchat tlukot srdce jejich nenarozeného dítěte, a poslat jej známým či rodině.

Všechny dosavadní projekty od Srsen byly a jsou přínosem spíše pro ženy. Někdo se toho ujmout musel.


Diana Chang

Vedoucí průmyslového designu, Misfit3-diana-chang-1443175787-ZQWf-column-width-inline Tato dáma, Diana Chang, je vedoucí průmyslového designu ve společnosti Misfit a společně se svým týmem stojí za nejlepšími produkty této značky.

Nicméně, Dianina historie je ještě daleko za Misfitem, jelikož se podílela také na některých produktech od Jawbone (včetně návrhu designu UP3) a také na zajímavých interiérových a fashion projektech.

Design je v dnešní době velmi důležitým aspektem při vývoji nových produktů a jsou to Dianiny schopnosti a rozsáhlé zkušenosti, které ji umožňují, aby navrhovala tak skvělé produkty. Tedy minimálně vzhledově skvělé.


Ayse Ildeniz

VP New Devices Group, Intel4-ayse-1443175806-H89Q-column-width-inline

Ayse Aldeniz se propracovává vrchními pozicemi Intelu již od roku 1998, přičemž nyní zde vede oddělení nositelných zařízení, které pořádně nakopla v minulém roce, když přišla s chytrým přívěškem MICA.

MICA byl snad úplně první svého druhu, který byl hned při svém spuštění prodáván správným koncovým zákazníkům, a to díky spolupráci s módním domem Opening Ceremony a „Council of Fashion Designers of America“. Spojení stylu a technologie by se chtěla Aldeniz držet i do budoucna, přemýšlejíc o spolupracích se společnostmi jako Fossil, Oakley a Tag Heuer. Jejím cílem je zkrátit můstek mezi nositelnými zařízeními, hodinkami a každodenními doplňky.

Ayse Aldeniz byla firmou Fast Company zaslouženě vybrána mezi 100 nejvlivnějších lidí v byznyse v roce 2015.


Stacey Burr

VP wearables, Adidas5-stacey-buss-1443175820-cdqG-column-width-inline

Zpátky v roce 2005 založila Stacey Burr technologickou společnost Textronics, která byla mezi prvními se snahou o zkomerčnění oboru nositelných technologií. Není tedy překvapením, že Adidas za nějakou dobu společnost odkoupil a Burr zde následně ihned obsadil do vedoucí pozice v divizi sportovních nositelných zařízení.

Stacey Burr stojí za Adidas miCoach fitness monitorovacím ekosystémem, který se skládá z řady produktů, od náramku až po chytrý míček. V jednom rozhovoru nedávno uvedla, že budoucnost bude jistě v ještě lepších senzorech a chytrém oblečení.

zdroj: www.wareable.com

(Už jste četli pokračování tohoto článku? Pokud ne, můžete tak učinit kliknutím TADY.)