Instagram začal před pěti lety jako jednoduchá aplikace pro vyfocení a následné sdílení fotky. Netrvalo dlouho a z Instagramu se, jak jej známe dnes, stala ikona propacovaných fotografií z celého světa.

Nejen to, z této aplikace se hlavně stala sociální síť, která svou popularitou přerostla třeba i Facebook. Instagram je totiž atraktivní pro všechny věkové skupiny, na rozdíl od Facebooku, kde se věk uživatelů nejčastěji pohybuje mezi 13-30 lety.

A právě takováto sociální platforma nesmí chybět ani na Apple Watch – ačkoliv je zde použití omezené, jako i u ostatních aplikací. Můžete si prohlížet fotky, komentáře a ohodnotit „lajknutím“ či komentářem za pomocí emoji smajlíka.

Rychlý přehledglances-650-80

Instagram umožňuje, vidět na hodinkách takzvané útržky informací a to přejetím prstem nahoru po displeji. Po kliknutí na jistý útržek se potom aplikace rovnou otevře.

Pokud chcete funkci rychlého přehledu zapnout, jděte do Apple Watch aplikace ve Vašem iPhonu a tam si ji následně povolte.

Notifikace

Instagram Vám dá vědět, pokud Váš vybraný kamarád přidá novou fotku, nicméně je potřeba si to na iPhonu prvně nastavit. Pro zapnutí notifikací navštivte Instagramovou aplikaci v iPhone.

Nyní se na zdi podívete na lidi, jejichž fotky by jste rádi viděli – klikněte na jejich jméno a na jejich profilu následně klikněte na tři tečky vedle jména – zde notifikace povolte.

Zeď

details-650-80

Pokud si otevřete Instagram v hodinkách, vyskočí na Vás dvě možnosti: Feed a Activity (Zeď a Aktivita). Klikněte na Feed (Zeď) a uvidíte nejnovější fotku od člověka, kterého sledujete.

Pro listování mezi dalšími fotografiemi přetahujte prstem nahoru. Je ale třeba trochu cviku, aby jste nepřejeli 3 fotografie naráz. Přibližování fotek zde dostupné není.

zdroj: www.techradar.com