ZTE představilo své chytré hodinky Axon Watch již dříve v červenci. A nyní prohlásili, že půjdou do prodeje již v průběhu tohoto měsíce.

Hodinky mají kulatý 1,4-palcový safírově potažený displej s rozlišením 400×400. Pod ním se nachází 1.2GHz čtyřjádrový Qualcomm procesor, 512 MB RAM, 4 GB úložiště, Bluetooth 4.1 a baterie o kapacitě 300 mAh. To není vůbec špatné, ačkoliv výdrž je poměrně slabé místo, takže budete nabíjet každý den.

Axon Watch neběží na Android Wear, ale na softwaru TOS+ od firmy Tencent, který je založen na systému Android. Pokud se ZTE nerozhodne i pro variantu s Android Wear, tak se tyto hodinky zřejmě nikdy nebudou prodávat mimo Čínu.

Mezi funkcemi samotných hodinek nalezneme upozornění na příchozí hovory a SMS zprávy, snímání fitness aktivit a ovládání hlasem či gesty. Nicméně hlasové ovládání funguje zřejmě jen v čínském jazyce, jelikož jsou hodinky pro tento trh určeny.

Axon Watch vypadají prémiově, ačkoliv stále neznáme všechny použité materiály. Nyní víme, že mají 42mm v průměru, váží 49 gramů a jsou lehce výraznější s 11,5mm šírkou.

Hodinky budou k dispozici od 27. října v MyZTE.

zdroj: www.wareable.com