Přiznejme si to, někteří z nás mají reálný problém s chrápáním. Nyní se však na trhu objevilo nové nositelné zařízení Anti-Snore, které by mohlo problém vyřešit.

Anti-Snore je speciální chytrý náramek, který rozpozná, když chrápete a okamžitě vyšle vibrace, abyste se otočili. Většina lidí totiž chrápe, když spí na zádech, proto je cílem zařízení vás otočit, a to aniž by jste se probudili.

Mikrofon hlídající chrápání se ale nenachází v zařízení samotném, takže je potřeba mít poblíž iOS/Anroid telefon. Tvůrci tvrdí, že příslušná mobilní aplikace dokáže dobře rozlišovat mezi chrápáním a ostatními zvuky, což je zásadní.

Dobrou zprávou je, že zařízení je navrženo tak, aby vás v žádném případě nevzbudilo, a vibruje tedy jen tehdy, pokud se nacházíte v lehkém spánku. Zařízení taktéž uchovává záznamy vašeho chrápání.

Anti-Snore je momentálně na Kickstarteru, kde se snaží dosáhnout finančního cíle 100 000 euro. Cena zařízení startuje na 69 librách (2 200 Kč) a k dispozici bude v první polovině příštího roku.

zdroj: wareable.com