Většina chytrých hodinek dnes dokáže odolat vodě při mytí rukou, ovšem plavat by jste s nimi asi nešli. Na scéně se však objevily Nixon Mission, nové chytré hodinky zaměřené na akční sporty. Hodinky běží na Android Wear a jsou popisovány, jako první chytré hodinky svého druhu.

Hodinky spolupracují s aplikacemi Surfline a Snocountry. Tyto aplikace jsou speciálně navrženy pro upozornění uživatele na to, když jsou zrovna ideální podmínky k lyžování nebo surfování. Dále je zde aplikace Nixon Trace, která dodává lyžařské a sněhové zpravodajství přímo na vaše zápěstí.

Hodinky jsou voděodolné až do hloubky 100 metrů a odolné proti nárazům. Ciferník je kulatý, o průměru 40 mm, vyrobený z polykarbonátu, přičemž okolí ciferníku je pak z chirurgické nerezové oceli. Sklíčko je již dobře známé Gorilla Glass od Corningu.

Hodinky pohání procesor od firmy Qualcomm, Snapdragon Wear 2100. K hodinkám je možno dokoupit až 20 různých řemínků a pro okolí ciferníku je k dispozici 15 barev. Hodinky by se měly začít prodávat již 10. října, za cenu 400 dolarů. Jednotlivé náramky pak výjdou na 45 dolarů.

zdroj: slashgear.com