Fitness náramek Microsoft Band by se mohl stát klíčovým prvkem v předpovídání a varování před epileptickými záchvaty, a to díky novému programu MyCareCentric.

Na projektu spolupracovalo mnoho společností a zatím je jen v počáteční fázi, ovšem jeho využití je fascinující.

Všichni víme, že Microsoft Band je plný senzorů. A když jej spojíme se speciální aplikací, můžeme všem lékařům nabídnout důležitá zdravotní data, která urychlí vyléčení pacientů. Doktor Ian Denley, generální ředitel společnosti Shearwater Systems uvedl, že Microsoft Band u pacientů s epilepsií sleduje konkrétně tyto faktory: srdeční tep, vodivost kůže, pohyb, tělesnou teplotu a spánek.

A tady to začíná být opravdu zajímavé – aplikace používá strojové učení a snaží se sama pochopit, kdy a proč má uživatel záchvat. Tímto způsobem by mělo být 100% zajištěno, že Band zvládne včas varovat epileptika a zaslat upozornění také jeho rodině a lékaři. 24 hodinové monitorování pak hlídá pacienta i v noci.

Za předpokladu, že jsou data sdílena lékaři nebo dohlížejícímu lékařskému týmu, by mohly být výsledky dokonce odesílány v reálném čase, aniž by musel pacient volat do nemocnice. Denley nakonec dodává, že „zařízení má epileptikům pomoci pochopit jejich nemoc a zlepšit jejich celkový životní styl.“

Tržní předpovědi uvádějí, že nositelná zařízení zaměřená na zdravotnictví mají velkou budoucnost. Předpokládá se nárůst z 2,5 milionů kusů v letošním roce na neuvěřitelných 100 milionu kusů v roce 2021. Epilepsie je uváděna, jakožto čtvrtá nejčastější neurologická choroba, kterou jen v USA trpí více než 2,8 milionů lidí.

zdroj: digitaltrends.com