Společnost Misfit oznámila své první chytré hodinky s názvem Mistfit Phase. Hodinky kombinují analogový styl s notifikacemi a měřením fitness aktivit. Již nyní můžeme s jistotou říci, že se jedná o první opravdové chytré hodinky od Misfitu.

Vzhled hodinek se velmi povedl. Elegantní ciferník je kulatého tvaru, o průměru 41 milimetrů (jediná dostupná velikost), přičemž většina „chytrostí“ se skrývá právě uvnitř.

Nyní přejděme k měření aktivit, které je velmi podobné, jako u náramků Ray a Shine 2. Hodinky sledují váš spánek, kroky, uraženou vzdálenost a vše pak samozřejmě shromažďují do aplikace na vašem telefonu.

Omnoho zajímavější ale je vyřešení notifikací u hodinek. Hodinky pomocí klasických dvou analogových ručiček informují nejen o čase, ale také o příchozích hovorech, zprávách nebo jakýchkoliv jiných notifikacích. K tomu se přidávají ještě lehké vibrace.misfit-phase-1476734418-j3kx-column-width-inline

„Hlavní myšlenkou bylo vytvořit něco, co udělá upozornění na oznámení více diskrétní a osobní.“ říká víceprezident Misfitu, Preston Moxcey.

Na hodinkách není žádná korunka. Pouze na pravé straně najdeme 2 fyzická tlačítka. Pomocí nich můžeme přepínat mezi statistikami, aktivitami, časovými pásmy, notifikacemi a podobně. Například, pokud by ručičky ukazovaly 6 hodin, znamenalo by to, že jsme splnili 50% svého denního cíle.

Jedním z hlavních přínosů analogových chytrých hodinek je jejich výdrž baterie. Výrobce udává až 6 měsíční výdrž!

Hodinky jsou také odolné vůči vodě a to až do hloubky 50 metrů. Další z mnoha výhod spolupráce s firmou Fossil je ta, že hodinky můžete propojit s většinou 20mm řemínků. Misfit mimo jiné plánuje také své vlastní silikonové a kožené pásky.

Phase budou stát 165 liber (5 000 Kč) se silikonovým páskem a 185 liber (5 500 Kč) s koženým páskem. Hodinky by se měly začít prodávat 7. listopadu.

zdroj: www.wareable.com