Fitness náramky společnosti Fitbit jsou rozdávány britským vojákům v naději, že jim to pomůže zhubnout a vyhnou se tak vyhození z armády.

Nevíme, jaké konkrétní modely jsou vojákům poskytovány, jestli je to například Charge 2 nebo něco odolnějšího, ovšem důležité je, že zařízení by mělo vojáky lépe připravit na kondiční testy, kde nemají zrovna moc dobré výsledky.

Mezi lety 2011 a 2014 selhalo více než 32 tisíc mužů a žen v základním fitness testu, s tím, že 60 vojáků bylo rovnou vyhozeno pro obezitu. Bavíme se však pouze o Británii, takže celková čísla budou několikanásobně vyšší.

Podle deníku Mail on Sunday již jedna jednotka své fitness náramky obdržela a vojákům se tak poctivě monitoruje počet ušlých kroků a spálené kalorie.

Ministerstvo obrany nedávno uvedlo, že přes 25 000 vojáků trpí nadváhou nebo obezitou a 1000 vojáků pak dokonce má cukrovku druhého typu. A to jsou opět čísla pouze z Británie.

Obrovská vina se zde připisuje špatným stravovacím návykům v armádě. Fitbit ale naštěstí nabízí i správu jídel, aby si vojáci mohli lépe pohlídat také svůj příjem kalorií, kromě fyzičky.

zdroj: wareable.com