Applovské hodinky nepodstoupí výraznou změnu zevnějšku až do roku 2017, říká analytik Ming-Chi Kuo. Sice letos příjde vylepšená verze, ale pouze co se týče vnitřku hodinek. Kuo tedy očekává zejména výkonnější hardware, s minimálními změnami původního designu. Dále dodal, že prodeje až do vydání nové verze zřejmě trochu spadnou.

Po svém spuštění v minulém roce se Apple Watch rychle staly dominantním hráčem na trhu, i přes úsilí ostatních gigantů, mezi které se řadí Motorola, Samsung a Tag Heuer. Je očividné, že poptávka po nositelných zařízeních během posledních let roste, nicméně mnoho lidí je stále nepovažuje za potřebnou věc.

Co se týče již zmiňované letošní druhé generace Apple Watch, Kuo neodhalil, kterých interních vylepšení bychom se mohli dočkat. Předchozí spekulace však uvádějí lepší výdrž baterie, přidání kamery a celkové zmírnění závislosti na spojení s iPhonem. Oficiální představení této nové generace proběhně zřejmě letos v září, společně s novým iPhonem. Masová produkce by pak měla započít někdy v průběhu třetího kvartálu.

Věštby tohoto typu nejsou zcela přesnou a spolehlivou vědou, nicméně Kuo již v minulosti zaznamenal docela solidní výkony, když předvídal změny produktů společnosti Apple.

zdroj: cnet.com