Mobvoi je Pekingský startup, který se stará o hlas, vyhledávání a aplikace pro Android Wear v Číně. Kromě toho má vlastní chytré hodinky Ticwatch, jenž se zrovna chystají do světa v mezinárodní edici.

S plánovaným spuštěním letos v létě následují nové Ticwatch kroky prvního zařízení společnosti, které stálo 160 dolarů (3 000 Kč), bylo navrhnuto ve spolupráci s frog design a zafinancováno pomocí platformy JD.com.

„Od vydání v září 2015 jsme prodali celkově přes 100 000 kusů, což z Ticwatch dělá nejprodávanější chytré hodinky (založené na Androidu) v Číně.“ prohlásil Sixuan Gong, projektový manažer Mobvoi. Dle našich výpočtů se tímto Ticwatch staví hned za Apple Watch a Gear S2, kterých se údajně prodalo 180 000 v prvním dni.

Mobvoi si úspěšné prodeje obhajuje tím, že jeho hodinky běží na spolehlivém OS s rozpoznáváním hlasu, jazykem a službami zaměřenými přímo na uživatele v Číně. V praxi se jedná o hlasovou vyhledávací službu Chumenwenwen, chatovací aplikaci WeChat a Dianping, aplikaci ve stylu Yelp.green.pngDalší výhodou prvních Ticwatch je jejich kapacitní „lechtací proužek“. Ten umožňuje uživateli, procházet položky na displeji plynule, bez jakéhokoliv zasekávání. Jedná se o něco podobného, jako rotační rámeček u Gear S2.

Zatím nevíme, čím se budou druhé, mezinárodní Ticwatch lišit od původního zařízení. Ale doufáme ve stejně dostupnou cenu. A zajímavé bude také to, jakou roli bude v mezinárodní edici hrát hlasové ovládání.

Sílou první generace bylo, že se jednalo o chytré hodinky speciálně vyvinuté pro Čínu. Uvidíme, zda-li Mobvoi dokáže přeložit svůj úspěch i do zbytku světa se svou alternativní verzí hodinek.

zdroj: wareable.com