Face Maker je nová aplikace, jež umožňuje tvorbu vlastních ciferníků pro Moto 360 2, LG Watch Urbane a další chytré hodinky běžící na Google OS.

Že se nejedná o první aplikaci, která to dokáže? Tato se ale něčím liší… Na rozdíl od většiny podobných aplikací, které vyžadují desktop nebo webové rozhrání, Face Maker nabízí tvorbu přímo z hodinek.

Aplikace byla vyvinuta londýnskou společností Ustwo. Pokud Vám to jméno nic neříká, tak jde o tým, který se podílel na velmi populární iOS hře Monument Valley. Dále taktéž na oficiální Google Cardboard aplikaci. A nyní svoji pozornost obrací na personalizaci Android Wear zařízení.
Ve Face Makeru můžete začít výběrem jednoho ze dvou základních designů: Classic nebo Trio. Odtud dále pokračujete k úpravě barev, ručiček a číslic. Dle Ustwo je nyní k dispozici až 2 800 různých kombinací, zatímco další jsou na cestě.

Shaun Tollerton, produktový designer Ustwo, v rozhovoru pro Fast Code Design nastínil, proč Face Maker vůbec vznikl. Zmínil totiž fakt, že Android Wear ciferníky bývají mnohdy přeplněné a nepřehledné.

Ustwo ovšem není jedinou společností, která si myslí, že ciferníky na Android Wear potřebují trochu doladit. V prosinci minulého roku Google představil kolekci módních vzhledů ciferníků od návrhářů, jako Ted Baker, Mango a Nicole Miller.

Každou snahu o zlepšení platformy Android Wear oceňujeme. A pokud si chcete aplikaci Face Maker vyzkoušet na vlastní pěst, je k dispozici zcela zdarma ke stažení z Google Play Store.

zdroj: wareable.com