Coros Live tasí silné zbraně a dalo by se říct, že téměř zesměšňuje konkurenci v oblasti chytrých hodinek.

Když zmíníme Apple Watch a Google Wear s 1 až 3-denní výdrží baterie či Pebble Steel s udávanou maximální výdrží baterie 10 dní, má Coros Live před svými konkurenty obrovský náskok – se svou neuvěřitelnou 6-ti týdenní výdrží.

Co se týče fitness, Coros nabízí počítadlo kroků, kalorií a ujeté vzdálenosti. Také sledování spánku a tiché notifikace. Přístroj navíc podporuje WhatsApp, Twitter a Facebook, společně s klasickými upozorněními na příchozí zprávy a hovory.

Excelentní výdrže baterie bylo dosaženo díky 1,26-palcovému LCD displayi. Nabíjení probíhá pomocí magnetického USB konektoru. Díky 3ATM voděodolnosti by dle společnosti neměl být problém ani s ponorem v bazénu.

Šesti-týdenní výdrž baterie se zdá být skutečně neuvěřitelná vzhledem k tomu, na co jsme doposud zvyklí. Nicméně, vývoj jde naštěstí stále kupředu – kdo by před pár lety vůbec očekával jakékoliv chytré zařízení, jako třeba iPhone a jemu podobné?

Společnost Coros si pro financování těchto hodinek vytvořila, tak jako dříve i Pebble, kampaň na Kickstareru. Ale začátkem tohoto týdne byla bohužel pozastavena, a to na $8 000 z celkového cíle $20 000. O budoucnosti tohoto zařízení budeme informovat ihned, jak to bude možné.

zdroj: www.wareable.com