Huawei Watch není zrovna nejnápaditější jméno, ale design nyní oficiálních chytrých hodinek může přesto zapůsobit na nemálo skeptiků. Na poli soupeřů se střetnou s Moto 360, LG G Watch R a nedávno ohlášenými LG Watch Urbane.

Tady je vše, co o nich potřebujete vědět:

Design a zpracování

use-1-1426094601-D3bB-column-width-inline

Huawei Watch jsou rozhodně elegantní hodinky. S průměrem 42 mm jsou sice trochu menší, než jeho soupeři, ale Huawei tvrdí, že to jsou jejich doposud nejkompaktnější kulaté hodinky. S tloušťkou 11,3 mm jsou jistě i užší než konkurenční Moto 360.

Hodinky jsou díky safírovému sklíčku odolné proti poškrábání a jejich tělo je zpracované z nerezové oceli. Dodávat se budou ve zlaté, stříbrné nebo černé barvě, s koženým či nerezovým popruhem. Huawei uvádí, že celkově existuje 40 různých vzorů.

Displej a výbava

Do hodinek je usazen 1,4 palcový Amoled display s rozlišením 400×400 a jemností 286 pixelů. Chod zajistí 1,2 GHz Qualcomm procesor a 512 MB paměti RAM. Stejně jako všechny ostatní hodinky s Android Wear, i tyto poskytnou 4 GB úložného prostoru.

Pokud jde o senzory, Huawei Watch nabídnou gyroskop, akcelerometr a tlakoměr. Samozřemostí je také monitor srdeční aktivity, který společnost Huawei získala díky novému partnerství s Jawbone.

Cena a datum vydání

Tyto informace jsou prozatím neznámé, takže jakmile budeme vědět více, budete mezi prvními. Bylo nám řečeno, že lze hodinky očekávat do června 2015, jenže nikde nic.

He Gang, vedoucí divize smartphonu Huawei, řekl, že jsou hodinky pro vydání naplánovány nejdříve v září, také kvůli problematice s Android Wear v Číně. Objevily se spekulace, že Huawei Watch dorazí na trh s nehorázně vysokou cenou a některé zprávy dokonce uvedly částku 1000 dolarů, což je zřejmě nesmysl.

zdroj: www.wareable.com