Věřte tomu nebo ne, Garmin vyrábí více, než jen navigační jednotky pro rodinné sedany. Tato 27 let stará společnost dělá skoro vše, od převodníků, přenosných kamer a sonarů, až po radary. Garmin dokonce prodává i snímače aktivit a další chytrá zařízení. Do této kategorie se poprvé pořádně ponořil v roku 2003, kdy přišel se značkou Forerunner.

A nyní je společnost zpět s novým nositelným zařízením, zvaným Forerunner 35, které nabízí živý displej, monitor srdečního tepu a velkou výdrž baterie.

Forerunner 35 je již čtvrtý fitness tracker od Garminu za poslední měsíce, po Forerunner 735XT, Vivomove a Vivosmart HR+. S ostatními zařízeními má mnoho společného. Počítá kroky, používá GPS k měření vzdálenosti, má akcelerometr a z těchto všech údajů je následně schopný vypočítat i intenzitu cvičení a spálené kalorie.

Zařízení se dá spárovat jak s Android, tak iOS zařízeními. Nalezneme zde prvky k dálkovému ovládání hudby a nechybí ani různá upozornění na zprávy, emaily nebo zmeškané hovory. Monitor srdečního tepu zde pak napomáhá uživatelům udržovat správnou tepovou frekvenci při cvičení, a to nepřetržitě.

Ovšem to není zdaleka všechno, co tohle zařízení dokáže. Například, když jste během cvičení pozadu s tempem, tak vás na to upozorní vibracemi a zvoněním. Také automaticky spočítá opakování a pozastaví měření kdykoliv, když si dáte přestávku.bragidash-800x488

Forerunner 35 mimo jiné monitoruje i váš spánek, chůzi a třeba i jízdu na kole. Všechny tyto údaje synchronizuje s aplikací Garmin Connect.

Po hardwarové stránce zařízení není špatné. Displej je vysoce kontrastní a odolný proti všem nárazům a poškrábáním. Výdrž baterie je až 9 dní po vypnutí všech funkcí (kromě krokoměru) a cca 13 hodin se všemi funkcemi. Tělo pak nabídne voděodolnost do spokojivých 50-ti metrů.

Nejpůsobivější je však cena, jež čítá pouhých 200 USD (cca 5 000 Kč). Jedná se o nejlevnější fitness tracker společnosti, který obsahuje prémiovou Garmin Elevate GPS a zároveň monitor srdečního tepu.

Podle informací by se Forerunner 35 měl začít prodávat na podzim a to hned ve čtyřech barvách: black, limelight, frost blue a white.

zdroj: digitaltrends.com