Dlouho očekávané chytré hodinky Asus ZenWatch 3 byly odhaleny tuto středu na veletrhu IFA v Berlíně. Jejich cena se pohybuje okolo 229 eur, což je v přepočtu cca 6 500 Kč. Hodinky jsou k dispozici v několika barevných variantách, a to v bronzové, stříbrné, zlaté a rose gold barvě, s možností výběru koženého nebo gumového pásku a to v tmavě hnědé nebo černé barvě.

Nová generace se velmi povedla. Hranatý displej byl nahrazen kulatým AMOLED displejem o velikosti 1,39 palců, s 287 pixely na palec. Displej je 9,95 milimetrů tlustý. Navíc je pokrytý vrstvou Gorila Glass, která hodinky chrání před poškrábáním.

Na výběr máte z více než 50-ti ciferníků, z nichž každý podporuje jiné widgety. Ciferníky můžete měnit pomocí aplikace ZenWatch Manager ve svém telefonu.

Většina Android Wear hodinek nabízí maximálně 2 mechanická tlačítka, nové ZenWatch však mají i třetí tlačítko, které může sloužit například k otevírání oblíbených aplikací.

Asus uvádí kapacitu baterie 340 mAh. Hodinky vydrží asi 2 dny, což je ve srovnání s Apple Watch poměrně standard. Těm, kterým se to zdá málo, nabízí Asus externí akumulátor s kapacitou 200 mAh, který se upevní na zadní stranu hodinek. Hodinky jsou pak sice o něco robustnější, ale nejedná se o nic hrozného.

Pokud stále nejste přesvědčeni, máme tu ještě pár dalších zajímavých informací. ZenWatch 3 jsou mezi prvními chytrými hodinkami, které pohání zbrusu nový procesor Snapdragon Wear 2100. Dále mají funkci rychlého nabíjení, což znamená, že hodinky stačí nabíjet 15 minut k dosažení 60% kapacity baterie.

Hodinky jsou také vodotěsné a kompatibilita s Android a iOS je již samozřejmostí. Předpokládané naskladnění hodinek je kolem října tohoto roku.

zdroj: cnet.com