O nových nositelných zařízeních, které se objevují na crowdfundingových stránkách, slyšíme často. Většina z nich mnohdy zní až přehnaně ambiciózně a nereálně. Pokud však Actrek dokáže opravdu splnit to, co slibuje, tak by jsme se mohli dočkat skvěle vybaveného fitness zařízení, jež útočí na kousky od Fitbitu, Misfitu, Jawbonu a dalších.

Za vším stojí americký startup Entanti. Ten se skládá z vývojářů a designerů, teří kdysi pracovali v Nokii, Sony, LG a HP. Entanti uvádí, že Actrek v sobě ponesou přes 50 zabudovaných funkcí, které pokryjí sport, spánek, výživu, fitness a mnoho dalšího.

Díky patentovaným senzorovým technologiím a sofistikovaným algoritmům otevřou tyto fitness hodinky dveře k nepoznaným funkcím, které jsme doposud u fitness trackerů neviděli. Jedná se například o možnosti monitorování hydratace, tělesného tuku a indexu svalové a kostní hmoty.

Mezi speciální fitness funkce se dále řadí virtuální koučink a schopnost měřit akceleraci i houpání. Pro spánek je pak k dispozici ještě snímání tělesné teploty a kyslíku.

Chytrý fitness systém Actreku dokáže vzít veškerá Vaše data, vypočítat potřebná čísla a najít spojení mezi naměřenými údaji a Vaším celkovým fitness skóre, aby jste tak mohli pravidelně dostávat zprávy o Vašem pokroku.

app-screen-nutrition@2xapp-screen-fitIndex@2xapp-screen-sleep@2x

V otázce hardwaru toho sice moc nevíme, nicméně obrazovku bude možno vytáhnout z pásku a nosit ji samostatně. Se zařízením si pak budete moci zaplavat do hloubky 10m. Na palubě bude mimo jiné GPS a senzor srdečního tepu. O baterii bohužel ani zmínka, což je znepokojující.

Hodinky Actrek budou doprovázeny mobilní aplikací pro Android a iOS, která umožní přenos notifikací a ovládání hudby. Bude dostupné také Actrek SDK pro vývojáře ke tvorbě dalších aplikací a funkcí.

Kampaň Actreku na Indiegogo již běží a zatím se ji podařilo dosáhnout 64% z celkové požádované částky 80 000 dolarů. Pokud se nebojíte o své peníze, můžete si jedno zařízení předobjednat také, již od 199 dolarů.

zdroj: wareable.com