Vypadá to, že Huawei se chystá opustit Android Wear – alespoň na nějakou chvíli. Poslední dobou prý totiž společnost experimentuje s operačním systémem Samsung Tizen, který by se mohl objevit u jejich dalších chytrých hodinek.

Společnost Huawei představila své první chytré hodinky již před více než rokem, takže dává smysl, že se chystá uvést nový model. Zajímavé ale je, že se snaží vyhnout použití operačního systému od Googlu. Podle nejnovějších informací firma velmi úzce spolupracuje s již zmíněným Samsungem. Údajně je to hlavně kvůli tomu, že spolupráce s Googlem nebyla zrovna ideální. Jednalo by se o první použití Tizenu u jiné značky – zatím byl věrný jen Samsungu.

Tizen se zatím ukázal jako velice dobrý operační systém, zejména na chytrých hodinkách Gear S2 a Gear S3.

Spolupráce však ještě nebyla potvrzena oficiálně a mluvčí Samsungu uvedl, že Huawei zatím ani žádný zájem o spolupráci neprojevil. Je možné, že Huawei testuje Tizen jenom proto, že je volně dostupný na internetu.

Musíme mít na paměti, že se jedná pouze o spekulace. Ve skutečnosti může Huawei zase přijít s hodinkami se systémem Android Wear. Jedno je jisté – budeme Vás informovat 🙂

zdroj: digitaltrends.com