Společnost Garmin útočí na dětský trh se svým novým fitness náramkem Vivofit Jr, s cenou 79,99 liber (2 500 Kč). Zařízení má za úkol povzbudit děti k aktivitě.

Toto nositelné zařízení je určeno pro děti ve věku 4 až 9 let a je dostupné v několika barevných variantách. Je odolné vůči vodě až do hloubky 5 atmosfér (50 m), přičemž životnost baterie pak je až neuvěřitelný jeden rok.

Myšlenkou je, aby se děti pohybovaly alespoň hodinu denně, což Garmin považuje za základní cíl. K dispozici je speciální aplikace, pomocí níž mohou rodiče dětem tvořit různé výzvy s odměnami, které mají za úkol motivovat. Na náramku samotném nalezneme datum, čas a časovač úkolů. A nechybí ani Move Bar, který již známe z ostatních produktů společnosti Garmin. Rodiče pak také pravidelně dostávají informace o aktivitě, spánku a dosažených cílích, a to klidně i z vícero zařízení naráz.

Vivofit Jr sice sleduje kroky, aktivitu a spánek, ovšem nenabízí GPS pro určení polohy, což je obrovská škoda. Za tu cenu si však nemůžeme stěžovat.

zdroj: wareable.com