Feel je chytrý náramek na zápěstí od newyorského startupu Sentio Solutions, jež podle všeho zvládne monitorovat emoce a stres v průběhu dne, přičemž následně dokonce i pomůže se zlepšením špatné nálady. Poprvé byl představen koncem minulého roku a nyní se objevil na CES 2016.

Tento náramek se sice na první pohled nijak znatelně neliší od jiných fitness náramků, nicméně skrývá se v něm několik senzorů pro aktivní zaznamenávání biometrických dat z krevního pulsu, kožní teploty a kožně galvanické reakce.

Tato data mohou být v reálném čase zaslána přes Bluetooth do příslušné mobilní aplikace, kde si můžete ihned zobrazit svůj emoční stav a podívat se na faktory, které by tento konkrétní stav mohly způsobovat. Může se například jednat o důsledek toho, jaké lidi jste zrovna potkali nebo v jakém prostředí jste se pohybovali. Takový dlouhý den v kanceláři umí způsobit svoje…

Aplikace mimo jiné poskytne rady a doporučení na snížení stresu a ustálení emocí. Pokud už jste se do nějaké nepříjemné situace dostali a projevuje-li se to na Vás negativně, náramek Vás na to upozorní vibracemi a provede Vás dechovými a meditačními cvičeními, aby jste se opět cítili dobře.

Feel bude dostupný ve čtyřech různých uklidňujících barvách, včetně červené z obrázku výše. Spuštění je naplánováno na prosinec tohoto roku.

zdroj: wareable.com