Už první hodinky Tactix Bravo od Garmin byly zaměřeny na vyznavače tvrdého terénu. Reprezentant nové generace v tomto stylu pokračuje a samozřejmě přichází s novými funkcemi a vymoženostmi.

Sytě černý zevnějšek, safírový objektiv, rámeček s jakoby diamantovým povrchem chránícím hodinky proti poškrábání, silikonový nebo nylonový pásek v černé či olivové barvě. Toto nám o sobě prozradí nové Tactix Bravo na první pohled.

Samozřejmostí u takových hodinek je skvěle čitelný displej i na přímém slunci. To však není vše, tento displej totiž snadno přečtete i s brýlemi pro noční vidění. Navíc je obrazovka dost prostorná a dokáže zobrazit větší množství potřebných informací.

Spolehlivého navigátora z nich dělá EXO anténa s podporou GLONASS. Zajímavostí je jistě software pro podporu pozemních a vzdušných misí, včetně funkce TrackBack, která si dokáže pamatovat až 1000 posledních bodů na trase a dovede Vás zpět tam, odkud jste přišli. Na holičkách Vás Tactix Bravo nenechají ani ve vzduchu, například při různých seskocích.

Hodinky vypadají spíše jako součást výbavy profesionálních vojáků než pro někoho, kdo si sem tam vyjde na večerní procházku. Nenechte se však zmást. Součástí výbavy jsou i některé fitness funkce a senzory, které najdete třeba u zařízení jako Forerunner a Vivosmart. Nechybí ani podpora smartphonů a kompatibilita s Connect IQ, takže si můžete stahovat třeba aplikace nebo různé styly plochy.

V režimu UltraTrac hodinky vydrží až 50 hodin. Při použití funkce GPS už jen 20 hodin. V režimu zobrazování času však Tactix Bravo dokáží vydržet až 3 týdny, což je působivé.

K dostání budou hodinky v první polovině tohoto roku a to za (pro vaši peněženku) ne příliš přátelskou cenu 699,99 dolarů (17 500 Kč).

zdroj: www.wareable.com