Nedávná studie ohledně bezpečnosti nositelných zařízení ukázala, že Váš fitness náramek možná nemusí být tak bezpečný, jak jste si doposud mysleli.

V testování, vedeném Torontskou univerzitou, se 8 nepopulárnějších nositelných zařízení této doby podrobilo zkoušce, ohledně toho, jak moc bezpečně nahrávají a ukládají zaznamenaná data.

Výzkumná organizace Open Effect do testu zapojila konkrétně Apple Watch, Basis Peak, Fitbit Charge HR, Garmin Vivosmart, Jawbone UP2, Mio Fuse, Withings Pulse O2 a Xiaomi Mi Band. Výsledky ukázaly, jak mohou být některá ze zařízení citlivá na potenciální útok hackerů.

Náramky od Garminu a Jawbone odesílaly zaznamenaná data ohledně srdečního tepu a pohybu bez jakéhokoliv šifrování, takže například ušlé kroky šlo bez problému manuálně napadnout a změnit číslo na jeden milion.

„Potenciální lidé by mohli mystifikovat ostatní se svými daty a tvrdit jim, že dělají různé fitness aktivity, ačkoliv to není pravda.“

Všechna zařízení kromě jednoho umožnila také vzdálené sledování pomocí Bluetooth. Pouze Apple Watch mají speciální ID, přes něž se pouze těžko dostanete.

Zdá se, že studie již má pozitivní dopad – Withings učinilo prohlášení, že zlepší bezpečnost své Health Mate aplikace. „Aktualizovaná verze pro Android bude k dispozici již příští týden a bude nově obsahovat rozsáhlé šifrování.“

Neměly by společnosti být transparentnější s jejich zásadami pro ochranu osobních údajů? Zvlášťe v dnešní době…

zdroj: wareable.com