Apple Watch byly úplně poprvé představeny v září minulého roku na WWDC. Od té doby jsme o nich moc neslyšeli, až na pár „hintů“ od samotného Tima Cooka, či některých známých zdrojů. Na dlouho očekávánem Apple Keynote, který se odehrál včera, byly konečně odhaleny veškeré zbylé informace o těchto hodinkách. Zkrátka vše, co jsme potřebovali a chtěli vědět.

Watch budou oficiálně k prodeji od 24. dubna, s předprodejem startujícím 10. dubna. Ceny začínají na v přepočtu 7000kč za Sport model a končí na – zde doporučujeme si sednout – 433 000kč (opravdu!) za zlatý model v nejlepší výbavě. A výdrž? Apple uvádí, že při klasickém dni by měly hodinky vydržet 18 hodin bez nabití. Samotné nabíjení funguje připnutím magnetického konektoru na záda hodinek.

V systému půjde jednoduše posunovat prstem mezi obrazovkami, na kterých budou spuštěny Vaše oblíbené aplikace. Na hlavní obrazovku bude možné přidávat různé widgety, jako počasí, stopky a podobně.

Nebude chybět ani podpora Siri, Apple Pay a externích aplikací, například Instagramu, Uberu, WeChat(…). Vše je velmi jednoduché a přizpůsobené tomu, že se přecejen jedná o dosti malinké zařízení na Vašem zápěstí. Také zdraví hraje pro Apple velkou roli a nejen proto budou Apple Watch hojně podporovat HealthKit. V praxi se jedná o věci od měření srdeční tepové frekvence přes snímání Parkinsona po upomínky na to, aby jste si šli zacvičit.

Všechny výše zmíněné aplikace a funkce budou ovládány přes Apple Watch aplikaci v iPhonu.

„Jedná se o nejosobnější zařízení, které jsme kdy stvořili“. Tim Cook