Pamatujete si na „nositelnou noční můru“ jménem i.am+ Puls? V Mashable popsali toto zařízení jako „nekomfortní a strašně frustrující“, a uvedli, že „uživatelké zázemí je doslova noční můrou“. A pamatujete také na Gucci edici těchto hodinek? Will.i.am totiž v Británii právě vydal nové chytré hodinky Dial – a vypadají hodně jako Puls.

Will.i.am řekl magazínu The Telegraph, že chytré hodinky Puls byly pouze beta produktem, který byl dostupný jen určitým lidem. Dodal také to, že se toho v průběhu vývoje mnoho naučil.

Design je velmi podobný tomu 400-dolarovému (10 000 Kč) u hodinek Puls, které ve své době ale nebyly zrovna oblíbenými. Hlavně v otázce komfortu. Dial mají 1,63-palcový displej, 2MP přední videokameru a budou dodávány společně s Bluetooth headsetem. Zvládnou přehrát muziku, poslat SMS, zavolat či monitorovat aktivity.

Tyto hodinky, které se chystají do prodeje začátkem dubna, mají vlastní 4G SIM. Koupit je bude možné pouze s dvouletým kontraktem u mobilní sítě Three. Jako u Puls, i zde nalezneme hlasem ovládaný operační systém ANeedA, jež je vyvíjen firmou Nuance tech.

Je toto pouze předělávka široce kritizovaných hodinek Puls? Nic moc nového se totiž nekoná. Věří Will.i.am, že se tento produkt ujme?

Jedna věc je jistá, tento úspěšný porotce z The Voice nevzdává svůj sen o vlastních nositelných technologiích, a to přesto, že se mu v tomto odvětví doposud moc nedařilo. A to je inspirace pro nás všechny.

zdroj: wareable.com