Na letošním MWC (Mobile World Congress) byly poodhaleny nové Haier Watch s líbezně vypadajícím kovovým tělem, připomínajícím Moto 360.

Věděli jsme, že se něco chystá, ale Haier Watch jsou popravdě řečeno omnoho elegantnějšími a celkově uhlazenějšími, než jsme původně očekávali. A cenou porážejí své konkurenty na plné čáře.

Haier Watch: Charakteristika

Kulatý 1,4-palcový, 400×400, displej je usazen v 42mm pouzdře z nerezové oceli, které bude k dispozici ve zlaté, černé a stříbrné barvě.

Společně s Bluetooth (místo Wi-Fi či NFC) bude v zařízení 8GB úložného prostoru pro aplikace a muziku, přičemž pro fungování nebude nutné, být připojen k telefonu. Na palubě je také mikrofon, takže můžete zvedat hovory ze svého zápěstí.haier-watch-1456194963-6Gqa-column-width-inline

Zní to moc byznysově? Pojďme se pobavit o fitness funkcích. V zařízení je zabudován senzor srdečního tepu, stejně jako snímač aktivit – ten by měl automaticky rozeznat jednotlivé typy aktivit.

Hodinky mají také hodnocení IP56, což znamená, že ani silné nárazy vody ze všech stran naráz by neměly způsobit zařízení žádnou újmu. A dokonce i prachotěsnost je k dispozici.

Haier Watch: Cena a datum prodeje

Za zcela rozumných 200 eur dostanete Haier Watch s plnohodnotným operačním systémem Android Marshmallow. To vše již někdy v průběhu dubna – avšak není jasné, zda-li celosvětově.

Haier už má sice s nositelnými zařízeními nějaké zkušenosti, ale teprve Watch jsou pro obecnější publikum. A nevypadají vůbec špatně.

zdroj: wareable.com