Pokud zdražila vaše oblíbená značka cigaret natolik, že už budete muset sáhnout po něčem levnějším, avšak zároveň horším, možná se vám bude více zamlouvat začít tahat dým z vodních dýmek. Jedná se sice o vyšší počáteční investici, ovšem nakonec ušetříte.

Lepší chuť je zaručena

Dýmky vodní samozřejmě nelze mít neustále u sebe, nicméně doma si takto můžete pokuřovat, jak je libo. Navíc chuť dýmu je v tomto případě daleko lepší, a to i když použijete běžný tabák. V dýmce se totiž kouř pomocí vody očistí, což vylepšuje jeho vlastnosti.

Existuje celá řada vodních dýmek, které se od sebe odlišují různými vlastnostmi. Obecně je však lze rozdělit do tří základních kategorií, a sice na malé, střední a velké.

Malé dýmky – jejich největší výhodou je cena. Ta je mnohem nižší než u objemnějších verzí. Také jsou citelně menší, což je na jednu stranu výhoda, jelikož se snadněji přenáší, na druhou stranu tato vlastnost škodí chuti. Do malých dýmek se totiž vleze pouze velmi omezené množství vody, která tak není schopná kouř dostatečně ochladit, respektive zbavit nečistot.

Středně velké dýmky – nabízí mnohem lepší požitek z kouření než malé verze. Lze do nich totiž nalít více vody. Na druhou stranu jsou o dost objemnější, takže po večírcích takováto břemena tahá jen málokdo. Cenově se však stále jedná o docela zajímavou záležitost.

Velké dýmky – tím nejlepším nakonec jsou velké dýmky. Kouř, jenž z nich vychází, je dokonale očištěn a ochlazen. Navíc jde mnohdy o umělecká díla, která díky tomu mohou fungovat jako velice praktické ozdoby.

Vodní dýmky se dnes dají pořídit v kdejakém krámku se suvenýry, ale tam raději nenakupujte. Daleko rozumnější je navštívit specializovaný obchod, kde je výběr mnohem bohatší, a navíc se vám v případě nutnosti dostane i dobře míněných rad. Také si můžete ve specializovaném obchodě dokoupit i různé doplňky, třeba korunky pro vodní dýmky.